Віце-президент АПФУ Андрій Кунцевич: «Українка - нова крапка на мапі України для пляжного футболу»

Зовсім скоро стартує Чемпіонат України з пляжного футболу сезону 2019, і наразі повним ходом йде підготовка до турніру. Безпосередньо про підготовку до цього старту, про ситуацію навкого збірної України та про багато чого іншого розповів віце-президент АПФУ Андрій Кунцевич: 

 

Пане Андрію, невдовзі старт фінальної частини Чемпіонату України, і ми чули, що турнір пройде у Київській області?  

- Так, с 14 по 18 серпня цього року в місті Українка Київської області пройде 17-ий за ліком Чемпіонат України з пляжного футболу. У фінальній частині візьмуть участь 8 команд. Київ представлятимуть 4 команди, 2 команди з Дніпра, одна з Бердянська та команда з міста господаря змагань.

- За яким форматом будуть проходити змагання?

- Традиційно це груповий етап, який пройде з 14 по 16 серпня. Після цього суботні півфінали та фінальні матчі у неділю. Зверну увагу, що півфінальні та фінальні матчі будуть транслюватися наживо на телеканалі XSPORT.

- Є якісь особистості в проведенні цьогорічного чемпіонату?

- Скажу, що вперше чемпіонат пройде в місті Українка. Це маленьке спокійне містечко Обухівського району Київської області, яке знаходиться на березі Дніпра. Ми швидко знайшли спільну мову з керівниками міста, які запевнили нас у підтримці в проведенні такого заходу в Українці. Щиро вдячний за це керівникам міста Тетяні Кучер та Івану Карасьову.

Асоціація пляжного футболу України вирішила взяти приклад у міжнародної федерації з пляжного футболу та спробувати провести захід саме у невеликому місті, для збільшення глядацької аудиторії, для популяризації пляжного футболу. За останні роки бачимо, що проведення чемпіонату в Києві не викликає зацікавленості у людей, на стадіоні можна побачити ті ж самі обличчя. Це люди, які люблять пляжний футбол давно, і це люди, які заради пляжного футболу готові приїхати будь-куди, а хотілося би збільшити армію вболівальників пляжного футболу. Тож подивимось, що з цього вийде. 

- Йшли розмови про проведення фінальної частини в місті Одеса. Чи на справді були наміри там провести змагання?

- Так, дійсно на початку року АПФУ планувала провести фінальну частину в місті Одеса в рамках ІІ Всеукраїнських пляжних Ігор, які організовує Спортивний комітет України. Але до АПФУ звернулися провідні команди з проханням передивитись це рішення. Аргумент був таким, що серпень це високий сезон в Одесі, що ціни на готелі дуже високі, а бюджети команд невеликі. АПФУ прислухалась, ми були в Одесі і переконались, що дійсно відвідати Одесу у серпні місяці не з дешевих задоволень, хоча база проведення змагань відповідає рівню для проведення спортивних заходів. Особисто був присутнім при проведенні жіночого чемпіонату України і там дуже все сподобалось. Висновок можна зробити таким - або проводити змагання в Одесі у вересні, або заручитися підтримкою місцевої влади щодо допомоги командам хоча б частково покрити витрати на відрядження до Одеси. Вважаю, що два варіанти можна буде реалізувати і провести захід всеукраїнського масштабу в Одесі. Все ж таки море і пляжний футбол – це сукупне поняття.

- Сезон пляжного футболу продовжиться після Чемпіонату України?

- Звичайно. Сезон пляжного футболу в 2019 році дуже насичений. На початку вересня чоловіча національна збірна вирушить на Фінальну Частину Євроліги (Чемпіонату Європи) до Португалії, а в жовтні місяці візьме участь у Перших Всесвітніх пляжних Іграх, що відбудуться у Катарі в місті Доха. Також відзначу, що за ініціативи Комітету Фізичного виховання Міністерства Освіти України в вересні місяці заплановано проведення, в тій ж самій Одесі, Чемпіонату України з пляжного футболу серед школярів дорослих класів. Цікаво буде поспостерігати за реалізацією цього проекту.

- Що можете коротко сказати про виступи збірної України в цьому році?

- Якщо казати про результати, то вони повністю задовільні. В травні кваліфікувались до Всесвітніх Ігор, в Мінську на ІІ Європейських Іграх вийшли до півфіналу, в Назаре в Португалії здобули право виступу у Фінальній частині Євроліги. Якщо казати про перипетії кожного з цих виступів , то тут можна сказати, що не все так однозначно. Але більш детально, напевнео, про це може сказати головний тренер команди Євген Варениця.

- Гаряча тема - відмова від виступів на кваліфікаційному турнірі до Чемпіонату Світу...

- Вже багато разів ця тема коментувалася. Це позиція Української асоціації футболу – не їхати до Москви. Звичайно, це вдарить по позиціям нашої збірної як в рейтингу світовому, так і у відношенні до команди з боку міжнародної федерації. Але це реалії сьогодення. Якщо казати про сам турнір, то мені було зрозуміло, що хтось з тріо Швейцарія, Португалія, Іспанія – не потрапить на Чемпіонат Світу. І провина в цьому, перш за все, на міжнародній федерації. Досі не розумію як команда, яка кожний турнір бореться за перші місця,  може провести 16 ігор за 30 днів! Це фізично майже не реально! Також скажу, що команди були не в рівних умовах. Італійці і білоруси після Європейських ігор поїхали готуватись до Москви, а всі решта сіли на літак і полетіли грати відбірний етап Євроліги. Важливі три ігри! Тому що в цьому році відбір тільки з одного турніру. Якщо чесно, то я навіть не знаю, як збірна України виступила би там, враховуючи те, що ротації в составі у нас обмежені і наші можливості по відновленню спортсменів, яких нема. Ще раз кажу, що це дуже важко!

- Йшли розмови про санкції, які можуть бути застосовані до нашої команди.

- На даний час від Міжнародної федерації нічого не надходило. Не думаю, що санкції будуть пов’язані з недопусками на якийсь зі змагань. Тим більш, що вже почалась процедура попередньої акредитації на Катар, і по Суперфіналу Євроліги вже надходять документи.

- І все ж таки шанс потрапити на Мундіаль був…

- Система розіграшу ідеальна була. Не було такого, що в тебе нема права на помилку. Але ще раз кажу, ми зробили те, що повинні були зробити. Факт – Україна третій раз поспіль без участі на Мундіалі. Також зазначу, що щиро радий, що білоруси там виступлять, і тихо радію з того, що разом із сильною українською командою разом буде дивитися по телевізору і сильна іспанська команда. І ще скажу, що все ж таки у нашої збірної буде шанс зіграти цього року з найкращими збірними світу в Катарі і ми будемо серйозно готуватись до цього турніру. 

- Хотілось би про неприємне спитати. Інформаційна політика у АПФУ цього року м’яко кажучи не дуже і про стадіон сучасний у Дніпрі...

- Не хотілося би мені коментувати це питання. Я не уповноважений в даних питаннях, але скажу, що не все так солодко в нашому королівстві. І користуючись можливістю хочу запросити всіх прихильників пляжного футболу до Українки і побачити найсильніших футболістів нашої країни на власні очі.

 

Прес-служба КАПФ